vizitka new ua

Один з «Десяти кроків успішного грудного вигодовування», сформульованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я, звучить так:

Не давати штучних замінників груде і сосок- пустушок дітям на грудному вигодовуванні.

Деякі факти про застосування пустушок і сосок у немовлят.

Це питання  дуже часто виникає у мами, особливо, якщо це перша дитина або попередніх дітей не годували грудьми.

Коли може виникати таке питання?

Із світу штучного вигодовування в світ природнього годування, через незнання фізіологічних процесів лактації, проник «вірус строгого годування по графіку», який збиває  з пантелику багатьох молодих батьків і, як та ракова пухлина яка руйнує, так само цей «вірус» руйнує встановлення та перебіг природніх процесів лактації, а також краде від матері та дитини час,  який вони можуть проводити разом в особливій формі взаємної любові.

Питання на кшталт, як часто потрібно годувати або через скільки часу, є не зовсім коректними по відношенню до грудного вигодовування. Відповідь всіх, які розуміються на природному перебігу лактації та дотримуються рекомендацій авторитетних джерел, на ці питання завжди одна – на вимогу дитини. «На вимогу» означає – дитину прикладають при перших ознаках голоду. Плач є завжди пізньою ознакою, і коли дина плаче, то, і для матері, і для малечі є набагато важче розпочати годування.

Материнське молоко відповідає індивідуальним потребам дитини. За своїми складовими воно відрізняється не тільки у різних матерів, а навіть і в однієї жінки − у різних молочних залозах, від одного до другого моменту годування та на різних стадіях лактації.

Перше молоко, яке виробляється організмом жінки, називається молозивом(colostrum). Це клейка жовтувата рідина з відносною щільністю − 1,040–1,060. Вона заповнює альвеоли молочної залози упродовж останнього триместру вагітності й виробляється ще протягом кількох днів після пологів.

Дуже часто можна у сучасному суспільстві почути про жінку, яка народила та не годувала дитину – не годувала бо не «молочна порода». Чи воно насправді так?!

За даними Всесвітньої організації охорони(ВООЗ) лише до 3% жінок страждають на первинну агалактію (відсутність молока), що пов’язано з відсутністю залозистої частини або не достатнім розвитком у молочній залозі, деякими ендокринними захворюваннями та пошкодженнями після хірургічних утручань на молочній залозі. Вже з 16-го тижня вагітності груди здатні виробляти молоко. Але лактації перешкоджають високий рівень прогестерону та естрогена й інших гормонів вагітності, які виробляються плацентою.

Пусковим механізмом лактації є пологи та різка зміна гормонального фону після народження. Для лактогенезу не обов’язково, щоб вагітність була доношеною. Якщо навіть вона переривається достроково, лактація може починатися і розвиватися досить інтенсивно.

Процес лактації складається із двох взаємно пов’язаних, але разом з тим, достатньо автономних фаз: продукції молока та його виділення, двох материнських рефлексів – вироблення і виділення молока і, відповідно, основними гормонами, відповідальними за встановлення та підтримання лактації – пролактин та окситоцин.

ПОВІР – І В ТЕБЕ ВСЕ ВИЙДЕ!

1. Ваша дитина – суто індивідуальна, у природі немає іншої, схожої на неї. Потреби дітей у  їжі також індивідуальні. Водночас із тим, як змінюються потреби дитини, змінюється  склад молока протягом дня й упродовж місяців. Більшість дітей можуть дуже точно регулювати норму необхідної для них кількості молока, відповідно до їхніх потреб.

2. Прикладайте своє дитя до грудей, як тільки помітите ознаки його голоду або занепокоєння вдень і вночі; такого принципу годування дотримуйтеся з першого дня від народження й до кінця періоду годування. Іноді вам знадобиться годувати дитину 10-12 разів на день, іноді - 6-8 разів.

3. Не змушуйте дитину плачем домагатися годування!!!

4. Знайте, що якщо ви даєте дитині «пустушку» або туго сповиваєте її, вам важко буде  розпізнати ознаки голоду. Голодні діти крутять головою, руками, підносять їх до рота, у  них з'являється слинки, вони прицмокують язиком, роблять смоктальні рухи, смакуючи  насолоду улюбленою їжею. У них є безліч способів показати свій голод; крик і плач – це  прояв розпачу!

hrudne vyhodovuvannyaБагатьом християнам добре відомі слова Бога «будьте плідні…» яким він поблагословив Адама і Єву після створення перших людей, а також Ноя і його синів після закінчення великого потопу (Бут 1, 28; Бут 9, 1), і відповідно обдарував всім необхідним щоб виконати дану заповідь. Але в сучасному світі ми бачимо дуже багато зловживань у сфері плідності, особливо жіночої.

Що ж таке «Дар жіночої плідності»? Багато людей вважає, що це здатність зачати, виносити, народити, але у науковій літературі зустрічається  таке визначення – повнота репродуктивного циклу – це здатність зачаття, виношування, народження та вигодовування грудьми дитини до певного віку.

Грудне вигодовування є дуже важливим елементом у формуванні материнської поведінки.  Головною ознакою материнства є здатність жінки ідентифікувати себе з дитиною, що виражається не у розумінні його станів на свідомому рівні, а в переживанні цих станів разом з немовлям. Ця унікальна здатність, яка характеризує материнство, є органічним продовженням симбіотичного поєднання матері і дитини під час вагітності. Для того, щоб жінка змогла реалізувати материнську функцію, вона володіє материнським інстинктом та материнською поведінкою. Закладання материнського інстинкту відбувається ще під час вагітності, але все ж його головним пусковим механізмом, безумовно, є пологи, перший контакт матері і дитини та перше прикладання її до грудей. Повсякденна практика показує, що для гарного догляду за немовлям, наявність материнського інстинкту є необхідною, але недостатньою умовою – високоорганізованому мозку людини потрібне навчання. Жінка, яка не спостерігала за процесом виходжування новонародженого та немовляти або не мала такого досвіду – навіть при розвинутому материнському інстинкті, неспроможна цілком проявити материнську поведінку. Для матері, особливо молодої, природне вигодовування дитини є найкращим та єдиним шляхом формування материнської поведінки. Для повноцінного розвитку дитини грудне вигодовування має надзвичайно велике значення: це контакт з мамою, звичні запахи і смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело харчування і життя, налагодження всіх функцій організму, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем. При відсутності грудного вигодовування неможливо зростити дитину, гармонійну у всіх відношеннях.

   

Служба допомоги  

Мукачево:
050-060-57-87
Чоп:
050-546-47-58
Воловець:
095-1-034-034

e-mail: simya.i.zhyttya@gmail.com

   

Питання і відповіді  

   
abortusz.jpg