«Ти створив моє нутро, ти виткав мене в утробі матері моєї. Хвалю тебе, що сотворив мене так дивно; діла твої предивні, ти душу мою знаєш вельми добре. Кості мої не були сховані від тебе, коли постав я таємничо, коли мене творено в землі глибоко. Очі твої бачили мої вчинки, усі вони записані в твоїй книзі; і дні, що ти мені призначив, коли ані одного із них іще не було» (Пс. 138, 13-16).
Питання аборту неодноразово порушувалось та й надалі лишається актуальним в сучасній вітчизняній публіцистиці. Його активно обговорюють на численних інтернет-сайтах, вивчають як моральні богослови, так і соціологи. Ситуація з абортами в Україні тривожна. Не зважаючи на тенденцію до зниження, рівень абортів в Україні залишається найбільш високим серед країн Європи і складає 21,1 на 1000 жінок фертильного віку; 45,8 — на 100 вагітностей, 84 — на 100 пологів. МОЗ, концепція Державної програми “Репродуктивне здоров’я нації на 2006-2015 рр.” За офіційними даними в Україні робиться близько 200.000 абортів в рік. Подібним є становище в інших країнах, тому питання абортів та, зокрема, їх наслідків на усіх рівнях суспільного життя часто є основою політичних платформ партій та передвиборчих кампаній.
Пам’ятайте, що ви самі запросили мене у свою сім’ю. Навчіть мене мистецтва стати і бути людиною.
У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у ваших. Прошу вас, поясніть мені: що, коли, чому кожен із нас у ньому має робити.
У дитини існує своя психологія, і її необхідно вивчати з кількох причин:
• щоб розуміти і знати, що відбувається в душі вашого малюка, що він відчуває;
• допомогти йому пережити кризові етапи;
• полегшити собі життя в ці моменти;
• виключити можливість формування програмуючих внутрішніх конфліктів, які неминуче призведуть до обмеження внутрішньої свободи дитини і виникненню ряду захворювань згодом.
В більшості людей аборт асоціюється з певною гінекологічною операцією, та в меншій мірі з медикаментами, хоча ще в радянські часи були відомі медикаментозні аборти, але вони не були поширеними, у зв’язку з великою кількістю побічних ефектів та низькою ефективністю, але в широкий обіг на початку 2000 впроваджуються нові фармакологічні засоби.
Буря навколо методу in-vitro
(екстракорпорального штучного запліднення або ЕКЗ)
Що насправді означає стояти на стороні людського життя посеред болісних випробувань бездітності?
Церква слідуючи за Ісусом – посеред серйозних протиставлень – відповідаючи на виклики нашого часу, захищає святість людського життя, коли змушена казати однозначне: «Ні!» штучному заплідненню. Однак не потрібно впадати у відчай парам, які до тепер марно чекали на дітей. Оскільки для багатьох вже існує рішення цієї проблеми, яке є ефективним, і не викликає ні моральних, ні будь-яких інших заперечень.