Реколекції – це завжди час зустрічі з Богом, і не важливо чи проводиш чи слухаєш, але важливо, що Бог хоче тобі сказати в цей час. Насиченими видалися ці три дні реколекцій, які проходили в Ясіні, на запрошення о. Шандора Манькович, для молоді парафій Рахова та Ясіні. Обговорювали такі важливі теми, як : «Любов», «Дружба», «Дар плідності та сексуальності», а також «Захист життя від моменту його зачаття».
День перший був днем знайомства. Добрим підтвердженням чуда людського життя був короткий фільм про розвиток дитини в лоні матері з моменту його зачаття, чудо яке творить Бог, фільм який вражає кожного глядача. І на завершення першого дня було запропоновано перегляд фільму “Fireproof” (Вогнетривкий), про творення сімейного щастя.
День другий почався з Євхаристії. Прийнявши Ісуса і отримавши благословення від о. Шандора, під натхненням Святого Духа молодь активно взяла участь у програмі другого дня.
Першою темою дня була дружба. Її проводила волонтер Катерина Дагулич. Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Саме таким і повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. У великому світі людині важко знайти собі такого друга, але ще важче — не втратити його через якусь дрібницю, не «розміняти» стосунки з ним. Справжнім є саме той друг, із яким разом пройшли і радощі, і печалі, і який і в радощах, і в печалях залишився поруч.
Хоча кожен із нас у якомусь сенсі є егоїстом, справжня дружба — це такі стосунки, які вимагають відданості, а іноді, навіть, і самопожертви.
Хто просить, а давати забуває, матиме тільки те, що має.
Другою темою дня була закоханість і чим вона відрізняється від любові.
Закоханість - це дія певних гормонів в нашому організмі, тривалість цієї дії в середньому триває біля 18 місяців, після чого все зникає, а любов – це кропітка праця над своїми стосунками, - це рішення. Як розрізнити закоханість і любов, як навчитися говорити «НІ» в певних обставинах, як не допуститись помилки в обранні свого партнера на все життя, з цими питаннями допомогла розібратися молоді волонтер Єва Палко.
У програмі також мали місце різні ігри.
Наступною темою була тема дару плідності і сексуальності. Природа плідності, різниця між чоловічою плідністю та жіночою; пізнання цієї плідності як основа природного планування народження дітей у подружжі; міф про «безпечний секс», шкідливість та не ефективність тих засобів, які пропагує сучасний світ як контрацепцію; аборт, як метод вбивства та наслідки, які несе ця процедура як для жінки так і для оточуючих її людей, а особливо постабортний синдром та синдром «уцілілих»; інфекції які можна отримати через необдумане ставлення до інтимного життя та наслідки цих захворювань; подружнє непліддя і методи природної корекції і репродуктивні технології, які суперечать Божому задуму в зачатті дитини… Теми багатогранні і відповідь на ці питання намагався надати волонтер Арнольд Костка.
На завершення реколекцій було запропоновано до перегляду фільм “Octoberbaby” (Дитина жовтня), фільм, який не залишить нікого байдужим у розумінні глибини проблеми аборту.
І фінальною частиною другого дня реколекцій були особисті свідчення волонтерів, їх життєвий досвід.
Ось кілька світлин для перегляду: