IMG 20181013 150231«Почніть робити те, що потрібно.
Потім робіть те, що можливо.
І ви раптом виявите, що робите неможливе».
св. Франциск Ассизький

Саме під таким мотивуючим гаслом проводились інформаційні вихідні (тренінг) на тему: «Питання життя» з 12 по 14 жовтня 2018 року у реколекційному будинку у Синяку. Організаторами тренінгу є громадська організація «Сім’я і життя», яка є водночас і групою захисників життя у Мукачівській дієцезії римсько-католицької церкви.

Багато хто запитував, чому саме така назва тренінгу і яка його мета? Отож, з радістю розповімо.

На жаль, нікому не є новиною те, що наше суспільство живе у так званій «культурі смерті», про яку згадував у своєму посланні «Evangelium Vitae» (переклад: «Живе Євангеліє») святий Йоан Павло ІІ. Цей документ вважається одною із найактуальніших і найвпливовіших праць Йоана Павла ІІ під час перебування на чолі Католицької церкви, в якому написав про цінність кожного людського життя, яку необхідно приймати і любити з моменту зачаття до моменту природної смерті. Наша культура не тільки дозволяє, але й просуває аборти, евтаназію, контрацепцію, стерилізацію людини, штучне запліднення, безладні статеві зв’язки, подружню невірність і розлучення. Такі нахили ведуть до руйнування життя і несуть за собою катастрофічні наслідки.

Про все це, і не тільки, була мова на тренінгу, в якому приймали участь 50 учасників, які приїхали як із різних куточків Закарпаття, так і з інших міст України, з метою долучитись до справи захисту життя, прагненням отримати досвід та у подальшому використовувати у своїй діяльності.

Тренінг було розпочато з ознайомленням учасників з діяльністю організації, її напрямків, основних завдань, про що доповів засновник та керівник організації Марта Попович. Наступного дня учасники довідалися, як спілкуватися з жінкою, яка хоче зробити аборт, або, яку примушують це зробити. Розглядали методи планування сім’ї, безпліддя, репродуктивні технології. Оскільки на тренінгу була присутня більшість жінок, дуже потрібною виявилася лекція лікаря акушер-гінеколога, волонтера організації Арнольда Костки, про труднощі, які можуть очікувати жінку під час вагітності та пологів. З дуже актуальною лекцією про статеве виховання дітей у сім’ях виступив дитячий психолог, волонтер організації Наталія Савіцька.

Сучасні матусі дуже часто налаштовані на використання суміші для годування своїх малюків, але годування грудьми – один з базових моментів для повноцінного росту і розвитку дитини. У пологовому будинку міста Мукачева проводить з матусями роз’яснювальну роботу щодо переваг та користі грудного вигодовування дитини волонтер організації Адріанна Шраммел, яка розділила на тренінгу з учасниками свій досвід роботи у цій потрібній місії.

Відомо, що Папа Римський Іван Павло ІІ був боронителем права на життя до останнього подиху. І категорично виступав проти евтаназії, зокрема, зазначаючи, що це є серйозним порушенням закону Божого як морально неприпустиме вбивство людської особи. Детальніше про евтаназію доповідав отець Євген Фізер.

Також програма тренінгу була насичена корисними свідченнями, відеоматеріалами, які заохочуємо переглянути всіх зацікавлених темою захисту життя читачів на нашій сторінці Facеbook: Сім’я і життя Закарпаття.

Дякуємо Богу за ці чудові дні, за кожну людину, яку послав на цей тренінг, дарував це чудове покликання у серце кожного учасника, адже бути на боці найменших, беззахисних і невинних, з відвагою проголошувати правду – це найпотрібніша і найважливіша справа сьогодення.

Волонтер організації «Сім’я і життя»
Адріана Дюркі

Відгуки учасників:

Мар’яна:

Триденний тренінг на тему: “Питання життя” зумів “відкрити мені очі” на дуже важливі речі у житті людства – це збереження життя кожного та збереження цілісності сім’ї. Дякую організаторам, інформаторам, спонсорам та тим, що свідчили про силу Божої любові до грішної людини, і також, активним учасникам та кожному, хто вніс свою інформаційну зернинку у наші серця. Дякую за відмінну організацію, благодатне місце проведення та високий професіоналізм команди. Нехай Бог миру буде завжди з вами!

Вікторія:

Це великий подарунок для всіх нас! Від себе додам: це були дні, які не тільки інформаційно, пізнавально збагатили мене, а також час переосмислення, оплакування, зцілення, звільнення..! Дякую!!! І дуже хочеться ще сказати: “До зустрічі!”

Марина:

Насамперед хочеться сказати величезне дякую за можливість приймати участь в тренінгу. Дуже багато позитивних емоцій і вражень перебувають в серці, яких просто не хочеться тримати лише для себе, а ділитися з іншими. Неймовірна атмосфера перебувала з нами. В першу чергу духовне пережиття цієї дуже важливої теми, особливо в теперішній час, коли все проти життя. Також щирість всіх присутніх просто вражала: на декілька днів абсолютно чужі, не знайомі люди стали однією родиною. І щоб добре пережити ці дні, навіть сама природа і погода сприяла нам в цьому

   

Служба допомоги  

050-546-47-58
e-mail: simya.i.zhyttya@gmail.com

Підтримка грудного вигодовування:
050-211-96-82

   

Питання і відповіді  

   
rana.jpg