Найважливіше в цій темі: спільний сон для вас, а не ви для спільного сну. Тобто спільний сон не є самоціллю. Так, можливо, буде легше жити. Годувати по кілька разів вночі сидячи... Скільки таке життя може тривати? Спільний сон – абсолютно нормальний. Іноді чуєш, що спати з дитиною важко: дитина прокидається, і йому потрібно дати груди. Дивлячись з чим порівнювати!

Мама з дитиною при спільному сні швидше синхронізуються. Підлаштовуються один до одного дихання, серцебиття, пробудження. У матері ще до пробудження спрацьовує рефлекс викиду молока, оскільки вона уві сні чує легке занепокоєння дитини. При цьому спільний сон не означає, що дитина буде спати з вами довгі роки!!!

А ще, звичайно, питання безпеки. Батьки бояться спати разом з немовлям. Але ж спільний сон може і повинен бути безпечним:

• Ліжко має бути достатньо широким: для мами і для дитини має бути виділене окреме місце;
• Рівна досить жорстка поверхня для сну, без западин;
• Малюка не можна класти на м'яку подушку;
• Не можна закриватись загальною ковдрою;
• Між ліжком і стіною не повинно бути щілин;
• Не можна спати разом після вживання алкоголю або снодійних препаратів;
• Укладайте малюка тільки з боку мами, та не кладіть дитину ні між чоловіком і вами(за певних умов може бути виключення), ні між вами і старшою дитиною.

Малюка можна класти на свій невеликий матрацик, що буде певним бар'єром. Можна також до великого ліжка приставляти ліжечко без бічної спинки, щоб нескладно було перекладати туди дитину.

son

Період спільного сну пролітає непомітно. Колись малюк виросте, ви купите йому своє ліжко, і він захоче спати окремо. А ви будете зберігати в пам'яті неймовірно чарівний запах його маківки, ритм його дитячого дихання і тепло його тіла.

Арнольд Костка, консультування з підтримки грудного вигодовування, ГО «Сім’я і Життя»

   

Служба допомоги  

095-1-034-034
e-mail: simya.i.zhyttya@gmail.com

Підтримка грудного вигодовування:
050-211-96-82

   

Питання і відповіді  

   
IMG_1314.jpg