sore throatБіль у горлі, як правило, є симптомом бактеріальної чи вірусної інфекції та може бути першою ознакою застуди. Болісність може супроводжуватися набряклими мигдалинами (тонзилітом), утрудненням ковтання через біль. Загальними симптомами можуть бути підвищена температура, головний біль та загальна слабкість.

Лікування болі в горлі.

Біль у горлі є поширеним симптомом, і його найкраще лікувати за допомогою простих засобів. Найчастіше біль у горлі проходить без необхідності втручання сімейного лікаря. Ваш фармацевт може допомогти з підбором простих та ефективних засобів.

Лікувальні процедури, які СУМІСНІ з грудним вигодовуванням:

• безрецептурні знеболюючі та жарознижуючі засоби, такі як парацетамол або ібупрофен, можуть регулярно прийматися для полегшення температури і загального болю;
• все, що підтримує горло зволоженим, буде мати ефект знеболення – смоктання пастилок або таблеток;
• пастилки або розпилювачі для горла з анестетиком;
• відпочинок, пиття достатньої кількості рідини.

Антибіотики, як правило, не призначаються при захворюваннях горла, за винятком випадків, коли це особливо важка форма, або у вас є ризик більш серйозної інфекції. Зверніться до свого лікаря, якщо у вас постійна висока температура вище 38°C, яка не знижується після прийому ліків або якщо ваші симптоми взагалі не поліпшуються протягом тижня.

Лікувальні процедури, які НЕ СУМІСНІ з грудним вигодовуванням:

• полоскання, змащування, аплікації, спреї з препаратами йоду (р-н Люголя, р-н Йоду, і т.д.)

За який час пройде біль у горлі?

Нещодавнє дослідження у Великобританії розглядало звернення пацієнтів, для призначення лікування, до сімейного лікаря з приводу болю у горлі. Результати виявили, що у 50% хворих, з середньо важким перебігом, біль в горлі проходила за сім днів від початку захворювання, а на 10 день 80% хворих вже не мали болю.

Коли звернутися за медичною допомогою:

- якщо у вас постійна висока температура вище 38оC, яка не знижується після прийому ліків;
- ваш стан не поліпшуються протягом тижня;
- у вас є певний ризик, наприклад, видалили селезінку, приймали антитиреоїдні препарати, приймаєте ліки, які мають імуносупресивну дію (хіміотерапія, кортикостероїди і т.д.);
- почуваєте себе дуже погано.

Якщо у вас є показання до призначення антибіотика, то це не означає що ви маєте відмовитися від годування дитини грудьми. Більшість антибіотиків не проникають взагалі або проникають в дуже малій кількості в молоко матері і є безпечними при грудному вигодовуванні.

Підготував Костка Арнольд, лікар акушер-гінеколог, консультування з підтримки грудного вигодовування
За матеріалами:www.breastfeedingnetwork.org.uk

   

Служба допомоги  

095-1-034-034
e-mail: simya.i.zhyttya@gmail.com

Підтримка грудного вигодовування:
050-211-96-82

   

Питання і відповіді  

   
fig17baby5mos.jpg